prečítajte si

Suno – novinka v tvorbe hudby pomocou AI 2024

Suno je váš nový pomocník pri tvorbe hudby, ktorý vám umožňuje vytvárať piesne presne podľa vašich predstáv s pomocou umelej inteligencie. Hudbu tak môže tvoriť každý, stačí vám len prístup na internet a vaša predstavivosť.

Čo je Suno a na čo sa používa?

Tento virtuálny nástroj je veľmi jednoduchý na použitie. Je vhodný pre každého, kto má chuť tvoriť a vyskúšať si niečo nové. Vďaka tomuto šikovnému pomocníkovi na báze umelej inteligencie dokážete vytvoriť pieseň v akomkoľvek žánri podľa vášho výberu, a to len v priebehu niekoľkých minút.

Piesne vytvorené v tomto nástroji môžete využiť rôznymi spôsobmi. Či už hľadáte novú alternatívu pri tvorbe zvuku alebo zaujímavý doplnok pre váš projekt, Suno je skvelou voľbou.

Ako na to?

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa Suno používa, tak ste na správnom mieste.
V nasledujúcom návode vás prevedieme základným procesom použitia tohto nástroja, ktorý je úplne jednoduchý. Spoločne sa oboznámime s celým postupom krok za krokom.

Krok 1: Registrácia a prihlásenie

Navštívte stránku Suno a kliknite na tlačidlo „Sign Up/Log In“, ktoré nájdete v pravom dolnom rohu. Po kliknutí sa vám zobrazia tri možnosti registrácie: pomocou vášho účtu na platformách Google, Microsoft alebo Discord. Vyberte si jednu z možností a Suno vás automaticky zaregistruje a prihlási pomocou zvoleného účtu.

Krok 2: Začnite tvoriť

Po prihlásení kliknite na tlačítko „Create“ v pravom hornom rohu. Týmto sa dostanete do časti na tvorbu piesní.

Krok 3: Tvorba piesne

V políčku „Song Description“ sa vám zobrazí príklad na tému piesne. Ak si chcete prácu s nástrojom Suno iba vyskúšať, môžete priamo použiť tento príklad. Ak však už máte vybratú tému pre svoju pieseň, jednoducho ju opíšte do políčka. Môžete pridať aj žáner, hudobné nástroje, názov či čokoľvek, čo vyhovuje vašej predstave. K dispozícii máte 200 znakov, čo poskytuje dostatočne veľa priestoru na opis vašej piesne podľa vašich predstáv. Ak ste hotoví, kliknite na tlačidlo „Create“ pod políčkom.

Krok 4: Vypočutie piesní

Po načítaní sa vám zobrazia dve piesne. Pre ich vypočutie stačí na ne jednoducho kliknúť. Text majú obe rovnaký, no líšia sa v melódii. Vypočujte si obe a zvoľte tú, ktorá lepšie vyhovuje vašej predstave.

Krok 5: Stiahnutie

Ak sa vám pieseň páči, môžete si ju stiahnuť. Tento krok je veľmi jednoduchý. Stačí prejsť na tlačidlo v podobe troch bodiek, ktoré sa nachádza pod obrázkom piesne alebo na prehrávacom paneli dole. Kliknite na možnosť „Download“ a zvoľte si, či chcete stiahnuť iba audio, alebo aj video. Video obsahuje okrem obrázka aj text k piesni.

A hotovo! Po stiahnutí môžete pieseň použiť podľa svojich predstáv!

Vypočujte si nami vytvorené piesne:

Pieseň 1: Home Sweet Home
Pieseň 1: Where We Used to Go

Pozrite si náš video návod na prácu so Suno:

Dúfame, že vám tento návod pomohol pri objavovaní možností využitia nástroja Suno. Nech už plánujete využiť Suno na doplnenie vášho projektu alebo na vytvorenie vašej novej obľúbenej piesne, vďaka tomuto chytrému a intuitívnemu nástroju bude vaša práca rýchla a efektívna. Alebo sa obráťte na nás, radi vám pomôžeme s tvorbou AI projektov či videí.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.