prečítajte si

TRENDY V TVORBE MOBILNÝCH APLIKÁCIÍ 2022

Trendy v tvorbe mobilných-aplikácií

Ak hľadáte najnovšie trendy v tvorbe mobilných aplikácií, ktoré budú vládnuť v roku 2020 , tak ste na správnom mieste.

Vývoj mobilných aplikácií od roku 2007, kedy prišiel na trh prvý iPhone a spustila sa revolúcia smarfónov s operačným systémom Android od HTC Dream, napredoval míľovými krokmi. Vybrali sme pre vás niekoľko vychytávok, ktoré sa dostávajú aktuálne do popredia.

Trendy v tvorbe mobilných-aplikácií

Trendy v tvorbe mobilných-aplikácií ..aké to sú?

  • Progresívne webové aplikácie (PWA)

PWA sú webové aplikácie, ktoré sa veľmi neodlišujú od klasických mobilných aplikácií. Rozdiel sa nachádza iba v tom, že nemusia byť inštalované z obchodov s aplikáciami, ani nevyžadujú veľký úložný priestor pamäte v zariadení. Ich výhodou je, že sa môžu spúšťať priamo z prehliadačov a po inštalácii na domovskú obrazovku, môžu bežať aj bez internetu. Aplikácia, ktorá by za normálnych okolností zaberala 200 MB pamäte telefónu, tak teraz spotrebuje sotva 50 kB fyzického ukladacieho priestoru.

  • Instant Aplikácie (Okamžité aplikácie) pre Android

Okamžité aplikácie pre Android umožňujú používateľom vyskúšať ľubovoľnú demo verziu aplikácie, skôr ako ju nainštalujú do smartfónov. Na rozdiel od PWA ponúkajú ďalšiu výhodu, ktorou je hranie mobilných hier.

  • Aplikácie IoT (Internet of Things)

Tieto aplikácie slúžia na ovládanie hardvérových zariadení, ako sú svetlo, reproduktor a iné. Očakáva sa, že rok 2020 prinesie zvýšenie dopytu po takýchto zariadeniach. Spolupráca spoločnosti Google so spoločnosť Nest (výrobca bezpečnostných kamier), je náznakom, že môžeme očakávať zaujímavé veci.

  • Augmented reality (AR) – Rozšírená realita

Vývoj AR aplikácií zaznamenal stabilný rast v roku 2018. Vzostup AR bol spájaný s úspechom aplikácie Pokemon Go, ktorá funguje na tomto princípe. Od tej doby sa vývoj takýchto aplikácií ešte viac rozšíril. AR však našlo uplatnenie v rôznych odvetviach. Spoločnosť Google zakomponovala AR do aplikácie Google Mapy. Pomocou interaktívnych objektov, ktoré sú zobrazené na mape je aplikácia schopná poskytnúť ešte efektívnejšie služby. Používateľom sa tak na mape zobrazujú najbližšie obchody, banky, reštaurácie a pod.

  • 5G Wireless – Bezdrôtové 5G pripojenie

Bezdrôtová sieť 5G sa začala pripravovať koncom roka 2019. Príchodom tejto siete sa skvalitní nie len používanie internetu, ale zlepší sa aj marketing mobilných aplikácií. Aplikácie, ktorých sťahovanie doteraz trvalo niekoľko minút, prebehne teraz za pár sekúnd. Okrem úspory času a zlepšenia výkonu, sa môžeme tešiť na rôzne nové technológie, ktoré 5G internet so sebou prináša.

Ak by ste sa rozhodli pre tvorbu vlastnej a zaujímalo by vás niečo viac na tému: Trendy v tvorbe mobilných aplikácií radi prispejeme naším designom k tomu aby sa vaša aplikácia stala jedinečnou. Neváhajte nás kontaktovať na našej stránke: www.verteco.sk / www.verteco.cz

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.