prečítajte si

Návod ako sa presadiť v zahraničí tak, aby ste boli úspešnými

Verteco

Chcete sa presadiť v zahraničí, ale neviete ako začať? V dnešnom globálnom svete plnom technológií to nemusí byť až také náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

V tejto uponáhľanej dobe musíte zaujať rýchlo a efektívne. Na to vám najlepšie poslúži prezentácia formou videa. Samozrejme, aby ste s ňou zaujali, musí sa riadiť určitými dôležitými krokmi!

My vo Verteco to vieme už niekoľko rokov, a preto vyvíjame a zdokonaľujeme manažment prezentačných videí. Presvedčte sa o tom sami.

Kde a ako začať?

V prvom rade si musíte uvedomiť, akú správu chcete posunúť potenciálnemu klientovi. Aby to bolo zrozumiteľnejšie, vysvetlíme vám postup tvorby výborného prezentačného videa na jednej z našich video prezentácii.

Obraz

My vo Verteco dávame prednosť osobnému prístupu pred grafickými či archívnymi obrázkami. Preto sme vybrali reprezentačné priestory zasadacej miestnosti, z ktorej sme vyťažili maximum.

Je dôležité myslieť dopredu a overiť si technické vybavenie a svetelné podmienky, ako aj iné dôležité faktory ovplyvňujúce kvalitu videa.

Obsah

Spíšte si hlavné body, ktoré chcete odovzdať potenciálnym klientom, a to:

  • hlavné zameranie
  • vaša stratégia
  • silné stránky
  • kontaktné údaje

Hovorený text by nemal byť zbytočne dlhý a mal by byť podporený titulkami.

Celková dĺžka video prezentácie by nemala presiahnuť 40s.

Wow efekt

Musíte zaujať! Ak vaše video nezaujme sledujúcich v prvých 5 sekundách je vysoko pravdepodobné, že ho vypne alebo prepne. Preto nezabúdajte vložiť do vášho videa zaujímavý prvok alebo wow efekt. Inšpirovať sa môžete aj našim videom.

Technické vybavenie

Dobré technické vybavenie a zručný technik  musia byť v takomto prípade samozrejmosťou. Z technického hľadiska je veľmi dôležité myslieť aj na svetelné podmienky či hluk z okolia a byť dobre pripravený na ich možné operatívne riešenia a vylepšenia priamo na mieste natáčania.

Pozornosť na detaily

V skutočnosti sú to detaily, na ktorých stojí celý úspech videa. 

Taktiež je dôležitý aj príjemný, upravený vzhľad a sebavedomé vystupovanie prezentátorky/prezentátora ako aj zrozumiteľná artikulácia.

Pri expandovaní na zahraničný trh je nevyhnutné, aby ste vybrali prezentátora alebo prezentátorku, native speakera, alebo minimálne s výbornou výslovnosťou a celkovo pokročilým ovládaním požadovaného jazyka.

A čo ešte?

My vo Verteco nemáme radi stres a nepáči sa nám pracovať pod tlakom. Samozrejme, nemyslíme tým dodržiavanie termínov a deadlinov. Tie sú pre nás jednou z priorít, nie však na úkor kvality.

Pohoda počas natáčania, priateľský prístup a tímová práca sú pre nás mantrou. Vytvorenie príjemnej atmosféry pomôže celkovej tvorbe a aj vzhľadu prezentačného videa.

Dúfame, že podelením sa s vami o náš know how k tvorbe prezentačného videa sme vás inšpirovali a možno aj motivovali k tvorbe vlastného, či už s našou pomocou alebo svojpomocne. Každopádne ak chcete ušetriť čas a energiu, viete na koho sa môžete obrátiť.

Tím Verteco

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.