prečítajte si

Profesionálna produktová fotografia predá viac

Profesionálna produktová fotografia

Obstáť vo vysokej konkurencii na internete nie je vôbec jednoduché. O to viac, že moderný zákazník je stále náročnejší. Dôležitým prvkom úspešného predaja sa preto stáva profesionálna produktová fotografia.


Kvalitné zobrazenie

Pri predaji výrobkov, ale i služieb, je dôležitý už prvý dojem. Ten vaši potenciálni zákazníci získavajú pri vstupe na stránku a počas prehliadania vašej ponuky. Zo stránok, ktoré používajú nekvalitné fotky, často odchádzajú ku konkurencii, ktorá má na stránke atraktívnejšie profesionálne produktové fotografie.

Zabúdať netreba ani na doplnkové zábery z iných uhlov, ktoré dostatočne predstavia aj podrobnosti produktov. Pri niektorých výrobkoch najlepšie vyznie ich každý detail, ak použijete 360° fotky.


Profesionálna produktová fotografia v jednotnom dizajne

Na svojom webe by ste sa mali snažiť eliminovať rušivé momenty. K nim patrí tiež nejednotný dizajn v katalógu produktov. Profesionálna produktová fotografia preto myslí aj na také maličkosti, ako je rovnaké pozadie. Používané fotky by mali mať tiež jednotný štýl s celým dizajnom e-shopu.


Veľkosť fotografií

Pri fotení produktov je nevyhnutné ich následné spracovanie, ktorého súčasťou je aj kontrola, prípadne úprava veľkosti fotiek. Ak na web nahráte zbytočne veľké fotografie, budú spomaľovať jeho načítanie.


Netradičné spracovanie predáva

Profesionálna produktová fotografia nemusí už na prvý pohľad zaujať len ostrosťou farieb či správne nastaveným jasom a kontrastom. Dokáže pritiahnuť pozornosť tiež celkovou kompozíciou. Pri fotení preto nestačí myslieť iba na technickú stránku. Fotka, ktorá predáva, produkt zákazníkovi nielen predstaví. Pôsobí vizuálne zaujímavo, dotýka sa jeho potrieb a ponúka ich naplnenie.


Profesionálna produktová fotografia vedie k vyšším výnosom

Jedinečný online vizuál výrobkov a služieb, ktorý prináša profesionálna produktová fotografia, predá viac. Dokáže potenciálnemu zákazníkovi predstaviť detaily produktu a sprostredkuje mu jeho dostatočnú prezentáciu. Pomáha tým tiež odlíšiť značku od konkurencie, zároveň znižuje pravdepodobnosť vrátenia a zvyšuje príjmy.

Ak máte záujem o profesionálne produktové fotografie, radi ich pre vás vyhotovíme. Stačí nás len kontaktovať na niektorom z našich kontaktov.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.