prečítajte si

Dokumentárne video ako spôsob odovzdania informácie

dokument

Ničím nezachytí atmosféru lepšie, ako dobrý dokument alebo krátke dokumentárne video. Takisto informáciu vždy odovzdáte lepšie a rýchlejšie, ak je doručené spojenie audiového aj vizuálnemu vnemu. Preto sa video tak silno udomácnilo aj v žurnalistike.

Sociálne siete neslúžia len na chatovanie

Moderný spravodajca vie, že cez sociálne siete sa v modernej dobe dá zaujať široké publikum. Dosiahnutie ohlasu na akúkoľvek reportáž je tak oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Okrem toho umožňujú aj streamovanie live, takže medze na typ reportáže či dokumentu sa tu vôbec nekladú. Avšak, vytvorenie kvalitnej video reportáže už nie je také jednoduché, ani v prípade, že ide o live stream. Je potrené nakúpiť dobrú techniku, a to niečo stojí. Jej obsluhovať tiež nie je jednoduchá a nedokáže to každý, hoc sa môže zdať, že opak je pravdou. Nehovoriac o kvalitnej postprodukcii, pretože čaro dobrého videa stojí práve na dobrom strihu, hudbe a vybraných momentoch.

Video produkcia ľavou-zadnou

Nechajte to na nás, my si s tým všetkým hravo poradíme. Výslednú kvalitu videa si určíte vy, keďže dokument sa dá strihať deň, no ale aj niekoľko týždňov. Takisto technika je dôležitá, pretože zábery so špičkovými objektívmi v 4k rozlíšení sú diametrálne odlišné oproti bežným lacnejším kamerám. Kamera sa pri točení takisto opotrebúva, life cyklus je tam približne 2 až 4 roky a obraz začne degradovať. Preto aj my berieme na natáčanie takú kameru, akú si zvolíte v úvodnom nastavení rozpočtu.

Tento typ služby od nás využil napríklad spravodajský portál SME.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.