prečítajte si

Dokumentárne video ako spôsob odovzdania informácie

dokument

Ničím nezachytí atmosféru lepšie, ako dobrý dokument alebo krátke dokumentárne video. Takisto informáciu vždy odovzdáte lepšie a rýchlejšie, ak je doručené spojenie audiového aj vizuálnemu vnemu. Preto sa video tak silno udomácnilo aj v žurnalistike.

Sociálne siete neslúžia len na chatovanie

Moderný spravodajca vie, že cez sociálne siete sa v modernej dobe dá zaujať široké publikum. Dosiahnutie ohlasu na akúkoľvek reportáž je tak oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Okrem toho umožňujú aj streamovanie live, takže medze na typ reportáže či dokumentu sa tu vôbec nekladú. Avšak, vytvorenie kvalitnej video reportáže už nie je také jednoduché, ani v prípade, že ide o live stream. Je potrené nakúpiť dobrú techniku, a to niečo stojí. Jej obsluhovať tiež nie je jednoduchá a nedokáže to každý, hoc sa môže zdať, že opak je pravdou. Nehovoriac o kvalitnej postprodukcii, pretože čaro dobrého videa stojí práve na dobrom strihu, hudbe a vybraných momentoch.

Video produkcia ľavou-zadnou

Nechajte to na nás, my si s tým všetkým hravo poradíme. Výslednú kvalitu videa si určíte vy, keďže dokument sa dá strihať deň, no ale aj niekoľko týždňov. Takisto technika je dôležitá, pretože zábery so špičkovými objektívmi v 4k rozlíšení sú diametrálne odlišné oproti bežným lacnejším kamerám. Kamera sa pri točení takisto opotrebúva, life cyklus je tam približne 2 až 4 roky a obraz začne degradovať. Preto aj my berieme na natáčanie takú kameru, akú si zvolíte v úvodnom nastavení rozpočtu.

Tento typ služby od nás využil napríklad spravodajský portál SME.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám