prečítajte si

TRENDY VO VÝVOJI MOBILNÝCH APLIKÁCII

Trendy vo vývoji mobilných aplikácii sa postupne menia a vyvíjajú, dovoľte nám predstaviť zopár z nich.

1. Zapojenie umelej inteligencie

Už od roku 2018 podniky začínajú chápať význam umelej inteligencie a snažia sa ju postupne implementovať. Väčšina z nich je totiž presvedčená o tom, že umelá inteligencia vie byť práve spojovacím článkom, ktorý prepojí všetky súčasne používané zariadenia a nástroje. Za rok 2015 bolo na umelú inteligenciu minutých 300 – 500 miliónov amerických dolárov. Do roku 2025 sa nárast týchto financií môže vyšplhať na hodnotu 30 miliárd dolárov.

2. Obohatenie o rozšírenú či virtuálnu realitu

 Tieto technológie priniesli revolúciu do sveta hier a zábavy a dnes postupne prenikajú aj do ostatných oblastí. Ich využitie sa objavuje v oblastiach od stavebníctva až po internetovú komunikáciu. Na Slovensku firmy rozšírenou realitou obohacujú svoj biznis alebo dokonca riešia niektoré problémy. Mobilné aplikácie s AR  technológiou očakávajú nárast do roka 2022 až na približne 4.67 miliónov.

3. Android Instant Apps si získavajú svojich ľudí

Na jar 2016 sa prvýkrát objavil pojem „Android Instant Apps,“ ktorý niektoré zdroje prekladajú ako „rýchle aplikácie pre Android“. Tieto aplikácie je možné klasicky nájsť v Play Store. Daná aplikácia nevyžaduje inštalovanie akéhokoľvek softvéru a po kliknutí na „Open App“ sa hneď spustí. Určite si každý z vás stiahol aplikáciu len na uskutočnenie jednej úlohy. Napríklad ste si stiahli aplikáciu len preto, aby ste si pozreli prílohu alebo dokončili nákup. A presne v takýchto prípadoch sa žiada využitie Instatnt App.

4. Možnosti platby cez aplikáciu

Neuveriteľných 700 miliárd dolárov v roku 2017 prekročili mobilné platby, čo za posledné roky znamená nárast o 500 miliárd dolárov. Na konferencii v roku 2018 predstavila spoločnosť Google kombináciu predchádzajúcich aplikácii Android Pay a Google Wallet – Google Pay. Táto aplikáciu umožňuje platiť mobilom bezkontaktne, na jeden dotyk a neskôr aj cez tlačidlo online obchodov. Takýto spôsob platenia má za úlohu zjednodušiť mobilné platby a tým aj život naozaj výrazným spôsobom.

5. zavádzanie gest a animácií priamo do aplikácií

Gestá pri používaní smartfónov či aplikácie môžu mať veľký význam a to sa ukázalo najmä uvedením nového iPhonu X. Užívateľské rozhranie riadené gestami môže priniesť menší neporiadok, jednoduchšie používanie a bezproblémovú interakciu Čím viac sa aplikácia spolieha na ovládanie gestami, tým menej tlačidiel sa zobrazuje na displeji.

6. Personalizácia sa bude stále stupňovať

V súčasnosti je personalizácia obrovským trendom a dopyt po nej sa v podnikaní stále zvyšuje. Výborným príkladom je samotný Netflix, ktorý sleduje vaše osobné preferencie – konkrétne filmy, ktoré ste pozerali alebo vo všeobecnosti veci čo vyhľadávate – a na základe toho prispôsobuje obsah vášmu správaniu.

Trendy vo vývoji mobilných aplikácii

Ak by vás zaujímalo niečo viac o téme: Trendy vo vývoji mobilných aplikácii poskytneme vám s radosťou aj ďalšie informácie, kontaktujte nás prostredníctvom našich stránok. www.verteco.sk.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám