prečítajte si

PREDAJ NA INTERNETE

Predaj na internete ešte ani zďaleka nenabral objem, aký môže v skutočnosti mať, čo je pre vás dobrou správou. Takže stále môžete mať svoje miesto pod slnkom, pretože sa neustále vytvára nové a nové.

PREDAJ NA INTERNETE  , predaj cez telefón či počítač nikdy nebol jednoduchší

Mladí nakupujúci

Mladé ročníky ľudí narodených po roku 2000 neustále narastajú a možno si to neuvedomujete, ale už sú to dospelí ľudia, často samostatne zarábajúci. Z druhej časti spektra, tzv. “baby boomery”- teda povojnové ročníky, sa už taktiež začínajú zoznamovať s internetom a teda spoznávajú predaj na internete.

Určite tejto digitalizácií napomohla korona, ktorá nedala na výber a nákup umožnila len v digitálnom svete. Starkovcom to častokrát nedalo a prizvali si na pomoc vnukov, ktorí im často nákup vyklikali, prípadne asistovali. Čo je hlavné – uspokojil sa dopyt ďalšej vrstvy populácie, čo prihnalo do e-commerce ďalšie peniaze. Navyše, ich nákupné správanie sa nevráti po pandémií úplne do starých koľají, pretože si už zvykli na nákup na internet a niektoré položky proste budú kupovať už len tam. Čo spraviť nato, aby ste v tejto oblasti úspešne prerazili aj vy? Čítajte náš článok ďalej 🙂

Predaj na internete. Ako začať ?

Na začiatok teda potrebujete dobrý produkt. Bez dobrého produktu budeme zbytočne robiť dobrý eshop a dobrý marketing. Zákazníka možno cez pekné pozlátko chytíme, spraví nákup, ale druhýkrát k vám nezavíta. Navyše, bude nespokojný a bude šíriť zlé meno, čo vašej značke rozhodne nepomôže. Takže pamätajte – produkt musí byť dobrý. Nemusí byť skvelý, to už doladíme na marketingu, ale musí byť rozhodne aspoň dobrý. Pokiaľ dobrý produkt nemáte, ušetrite si peniaze a eshop si ani nerobte. Vezmite radšej rodinu na krásnu dovolenku.

Predávajte to čom ste dobrý.

Dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou je nápad. Predávať čosi čo ľudí ohúri je zárukou počiatočného úspechu. Ak nájdete dieru na trhu a chytíte sa svojej príležitosti je viac než len pravdepodobné, že váš produkt sa uchytí a bude v popredných priečkach. No čo ak vás to časom omrzí a z vášho nadšenia sa stane len povinnosť, ktorá vás živý ? Je dôležité nájsť čo na trhu chýba, no čo je viac dôležité je to aby vás predaj vlastných produktov tešil a napĺňal, lebo tým zostávate pozitívny a poskytujete ľudom tie najlepšie služby. Zapamätajte si, že aj keď je predaj vášho produktu len cez internet ľudia si zapamätajú váš prístup, ochotu a kvalitu vášho výrobku.

Dizajn balíku, ktorý človeku domov dorazí tvorí veľké percento úspechu. Malý darček v podobe zaujímavého propagačného materiálu či kvalitnej pochutiny s vašim logo zanechávajú po sebe v človeku stopu, ktorá sa vynorí práve vo chvíli, keď sa nakupujúci bude rozhodovať medzi vami a iným poskytovateľom. Ak ste stále nenašli vhodného potencionálneho tvorcu prvého dojmu a to celkovej grafiky a propagačných materiálov vášho produktu, my vám ochotne pomôžeme. Bez obáv sa na nás môžete obrátiť s akoukoľvek prosbou. Na stránke www.verteco.sk nájdete informácie potrebné k tomu aby ste nás mohli kontaktovať.

Skladový systém a účtovníctvo, vymáhanie pohľadávok

Túto časť e-commercu nemá nikto rád, ale je jedna z najdôležitejších. Ona sa totiž stará o to, že sa nehráme, ale robíme biznis. A ten musí mať systém a ten systém musí byť bezchybný. Potrebujete predsa poznať, ako rýchlo vám miznú zásoby produktov. Naplánujete si tak lepší tok peňazí a zamedzíte výpadkom dodávok, na ktoré sú dnešní klienti tak hákliví.

Dobre urobený skladový systém vás upozorní na posledné kusy produktov a vyšle správu skladníkovi, že odporúča objednať to a to. Takisto klient uvidí, že je na sklade posledný kus jeho trička a urýchli tým nákupné rozhodnutie a tak sa jednoznačne zlepší váš predaj na internete. Neskôr nasleduje fakturácia, ktorej bezchybnosť vyžaduje už samotný štát prostredníctvom daňových úradov. Ak vám eshop urobili dobre, bude s každou objednávkou pripojená faktúra s automatickým číslovaním, ktorá bude vstupovať rovno aj do účtovného softwaru, ktorý vám dodávateľ prepojil do eshopu, tým pádom sa pre vás predaj na internete stal jednoduchším. Ak neprepojil, tak vás zrejme chcel zabiť tým množstvom drobnej roboty, ktorá z tohto celého bude prameniť.

Ak by vás zaujímalo viac o téme : Predaj na internete navštívte stránku… www.verteco.sk/ www.verteco.cz

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.