prečítajte si

PREDAJ NA INTERNETE.

Predaj na internete ešte ani zďaleka nenabral objem, aký môže v skutočnosti mať, čo je pre vás dobrou správou. Takže stále môžete mať svoje miesto pod slnkom, pretože sa neustále vytvára nové a nové.

PREDAJ NA INTERNETE  , predaj cez telefón či počítač nikdy nebol jednoduchší

Mladé ročníky ľudí narodených po roku 2000 neustále narastajú a možno si to neuvedomujete, ale už sú to dospelí ľudia, často samostatne zarábajúci. Z druhej časti spektra, tzv. “baby boomery”- teda povojnové ročníky, sa už taktiež začínajú zoznamovať s internetom a virtuálnym predajom. Určite tejto digitalizácií napomohla korona, ktorá nedala na výber a nákup umožnila len v digitálnom svete. Starkovcom to častokrát nedalo a prizvali si na pomoc vnukov, ktorí im často nákup vyklikali, prípadne asistovali. Čo je hlavné – uspokojil sa dopyt ďalšej vrstvy populácie, čo prihnalo do e-commerce ďalšie peniaze. Navyše, ich nákupné správanie sa nevráti po pandémií úplne do starých koľají, pretože si už zvykli na nákup na internet a niektoré položky proste budú kupovať už len tam. Čo spraviť nato, aby ste v tejto oblasti úspešne prerazili aj vy? Čítajte náš článok ďalej 🙂

Predaj na internete. Ako začať ?

Na začiatok teda potrebujete dobrý produkt. Bez dobrého produktu budeme zbytočne robiť dobrý eshop a dobrý marketing. Zákazníka možno cez pekné pozlátko chytíme, spraví nákup, ale druhýkrát k vám nezavíta. Navyše, bude nespokojný a bude šíriť zlé meno, čo vašej značke rozhodne nepomôže. Takže pamätajte – produkt musí byť dobrý. Nemusí byť skvelý, to už doladíme na marketingu, ale musí byť rozhodne aspoň dobrý. Pokiaľ dobrý produkt nemáte, ušetrite si peniaze a eshop si ani nerobte. Vezmite radšej rodinu na krásnu dovolenku.

Skladový systém a účtovníctvo

Túto časť e-commercu nemá nikto rád, ale je jedna z najdôležitejších. Ona sa totiž stará o to, že sa nehráme, ale robíme biznis. A ten musí mať systém a ten systém musí byť bezchybný. Potrebujete predsa poznať, ako rýchlo vám miznú zásoby produktov. Naplánujete si tak lepší tok peňazí a zamedzíte výpadkom dodávok, na ktoré sú dnešní klienti tak hákliví. Dobre urobený skladový systém vás upozorní na posledné kusy produktov a vyšle správu skladníkovi, že odporúča objednať to a to. Takisto klient uvidí, že je na sklade posledný kus jeho trička a urýchli tým nákupné rozhodnutie. Neskôr nasleduje fakturácia, ktorej bezchybnosť vyžaduje už samotný štát prostredníctvom daňových úradov. Ak vám eshop urobili dobre, bude s každou objednávkou pripojená faktúra s automatickým číslovaním, ktorá bude vstupovať rovno aj do účtovného softwaru, ktorý vám dodávateľ prepojil do eshopu. Ak neprepojil, tak vás zrejme chcel zabiť tým množstvom drobnej roboty, ktorá z tohto celého bude prameniť.

Ak by vás zaujímalo viac o téme : Predaj na internete navštívte stránku… www.verteco.sk

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám