prečítajte si

TVORBA MOBILNEJ APLIKÁCIE. AKO TO BUDE PREBIEHAŤ A ČOMU SA NEVYHNEM ?

Pred tým, ako sa zrodí nová kvalitná mobilná aplikácia je potrebné uskutočniť niekoľko krokov. Tvorba mobilnej aplikácie nie je jednoduchá no my vám prinášame pohľad na samotný proces, ktorý sa skrýva za fungujúcou mobilnou appkou.

Tvorba mobilnej aplikácie

  • Nápad

Zo všetkého najdôležitejší je váš nápad. Či už sa snažíte nejako pomôcť svojmu existujúcemu biznisu prostredníctvom mobilnej aplikácie, alebo rozbiehate úplne novú myšlienku, je dobré mať predstavu o tom, ako by aplikácia mala vyzerať a na čo bude slúžiť.

Tvorba mobilnej aplikácie. Ako postupovať ?

  • Náčrt

Nápad si načrtnite. Na načrtnutie nápadu na aplikáciu nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje. Stačí vám na to pero a papier. Cieľom je, aby sa vaša myšlienka stala hmatateľnou. Definujete, ako bude vaša aplikácia fungovať ešte skôr, ako ju začnete vyvíjať.

  • Funkcie

Zostavte si zoznam funkcií, ktoré aplikácia bude mať. Môžete si ich rozdeliť napríklad do dvoch skupín podľa dôležitosti na: funkcie, ktoré aplikácia musí mať a funkcie, ktoré by bolo fajn keby má. Keď vytvárate aplikáciu, chcete, aby bola čo najštíhlejšia a najefektívnejšia. Prvotná verzia by mala byť čo najjednoduchšia a mala by obsahovať iba základné funkcie. Ak sa dokážete sústrediť na to, na čom najviac záleží, zrýchlite proces vývoja aplikácie a znížite pravdepodobnosť jej neúspechu.

Je lákavé vytvoriť aplikáciu s množstvom funkcií. Tieto funkcie však zatieňujú hlavný účel aplikácie. Dôležité je sústrediť sa na to, aby vaša aplikácia robila jednu vec a to na sto percent.

  • Grafický dizajn

Keď máte všetky základné otázky ohľadom funkcionality aplikácie zodpovedané, dostávame sa k estetickej stránke. Grafický dizajn vašej aplikácie obsahuje množstvo prvkov, ktoré potrebujú mať správne rozlíšenie a veľkosť. Prostredie aplikácie a jej funkčné prvky je dobré zveriť do rúk grafikovi. V našom grafickom štúdiu sa skúsení grafici postarajú o to, aby všetko fungovalo správne a podľa vašich predstáv.

  • Spustenie

Ak všetko funguje ako má a aplikácia je spracovaná kompletne aj po grafickej stránke, môžeme prejsť ku jej spusteniu. Inými slovami k uvedeniu mobilnej aplikácie na trh. V tejto fáze je potrebné zvoliť, či chceme sprístupniť mobilnú aplikáciu pre užívateľov iOS-u alebo Androidu, poprípade oboch.

  • Marketing

Tak a aplikácia je hotová. Nesmieme však zabudnúť na propagáciu. Môžeme vytvoriť akúkoľvek dobrú aplikáciu, ak o nej ľudia nebudú vedieť, nemôžu si ju stiahnuť.

Naše grafické štúdio má bohaté skúsenosti s tvorbou a uvádzaním aplikácie na trh. Pomôžeme vám vytvoriť aplikáciu, s ktorou budete spokojný nielen vy, ale aj vaši zákazníci.

V prípade,že by ste sa v článku nedozvedeli úplne všetko po čom ste pátrali kontaktujte nás na: www.verteco.sk/www.verteco.cz. Radi vám zodpovieme ďalšie otázky k téme: Tvorba mobilnej aplikácie.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.